Czym karmić naszego Maine Coona

Jedzenie dla Maine Coona

Maine Coon nie potrzebuje specjalnej diety, jednak żywiąc naszego pupila musimy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. To duży i energiczny kot, aby rósł i rozwijał się prawidłowo potrzebuje wysokiej jakości pokarmu suchego i mokrego. Odpowiednie żywienie, to jeden z najważniejszych elementów profilaktyki zdrowotnej.

Kot jest tym, co je….

Jedzenie powinno być jakości “premium”, z wysoką zawartością mięsa. Kot to mięsożerca, dlatego nasze koty przyzwyczajone są do surowego – przemrożonego mięsa. Pokarm powinien być zróżnicowany – kto chciałby jeść to samo każdego dnia? My naszym mruczalskim dajemy różne sprawdzone karmy, które w swoim składzie nie zawierają zbóż i innych “wypychaczy”.  Odradzamy żywienie kotów karmami tanimi. Proponujemy zapoznać się z ich składem, który w naszej opinii pozostawia wiele do życzenia. Załóżmy hipotetyczną sytuację, w której to, codziennie na śniadanie, obiad i kolację jemy parówki z “mięsa”, które mogą mieć wątpliwe pochodzenie. Taka “dieta” w krótkim czasie nie wpływałaby pozytywnie na nasze samopoczucie, humor a przede wszystkim zdrowie…

UWAGA!

Nie karmimy wieprzowiną – może zawierać ona wirus Aujeszky’ego (wścieklizna rzekoma). Kotu nie podajemy mleka, dla prawidłowego funkcjonowania woda w zupełności wystarczy. Nie mamy żadnych wątpliwości, że mleko jest bogate w białko, tłuszcze, wapń i fosfor. Fakt jest taki, że część kotów po prostu nie toleruje laktozy zawartej w mleku. Powyższa praktyka chroni nasze koty przed niepotrzebnymi perturbacjami zdrowotnymi.